Anasayfa Site Haritası İletişim Bilgilerimiz Rusça
ANASAYFA Hafta Sonu Bahar Turları    | Gap Turları    | » 23 Nisan Turları    |   Ege Akdeniz Yaz Turları      |   Karadeniz Turları    | Doğu Anadolu Turları
 » 23 Nisan Turları

» 23 Nisan Özel Kapadokya Turu
 
» Batı Karadeniz Turu
 
» Beypazarı & Mudurnu & Göynük Turu
 
» Yedigöller & Beypazarı & Amasra Turu
 
» Bursa & İznik & Trilya Turu
 
» Eskişehir & Odunpazarı & Kütahya Turu
 
» Sinop & Batı Karadeniz Turu
 
» Misya ( Assos & Ayvalık & Bozcaada ) Turu
 
» İonya ( Kuşadası ) Turu
 
» Kuşadası & Pamukkale Turu
 
» Bodrum Turu
 
» Karya ( Marmaris ) Turu
 
» Likya ( Fethiye ) Turu
 
» Galatya ( Amasya & Çorum & Tokat ) Turu
 
» Pamukkale Turu
 
» Uçaklı Antakya & Şam & Halep Turu
 
» Uçaklı Gap Turu Sun Express
 
» Uçaklı Gap Turu Onur Air
 
» Uçaklı Karadeniz ve Yaylalar Turu
 
» Uçaklı Butik Antakya & Halep Turu
 
» Uçaklı Kuzey Kıbrıs Turu

 

   » 23 Nisan Özel Kapadokya Turu

KAPADOKYA TURU

23 NİSAN ÖZEL PROGRAM

22 NİSAN 2010 PERŞEMBE AKŞAMI GİDİŞ
25 NİSAN 2010 PAZAR AKŞAMI DÖNÜŞ

3 GECE 4 GÜN 2 GECE OTEL KONAKLAMASI

Düş ve Gerçeğin Buluşma Noktası ... Ve Tanrı Kapadokya Yarattı ...REZERVASYON ve DETAYLI BİLGİ İÇİN;


H.Halil Mh. İsmetpaşa Cd. Yeni Çarşı Gitaş İşhanı K:1 D:6
                               Gebze / Kocaeli / TÜRKİYE


Tel : +90.262 642 22 47 - 644 40 74
Fax :+90.262 646 49 25
Gsm : 0.530 661 89 26
E-mail: info@sayantur.com.tr

1.GÜN 22 NİSAN PERŞEMBE: HAREKET
Değerli misafirlerimiz 21.30’da Londra Camping ( E – 5 Kenarı, Kültür Üniversitesi Yanı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı ) 22.30’de Beşiktaş İnönü Stadyumunun Denize Bakan Kısmının Önünden ( Eski Açık Tribünü ) 23.30’da Kadıköy Altıyol veya Boğa olarak bilinen noktanın aşağısındaki Eski Kadıköy Salıpazarı Önünden, 24.00’de Çayırova Mc Donalds Önünden. 24.30 da İzmit Halk Evi Durağının İzmit - Adapazarı yönünden, 05.00 Ankara Armada Alışveriş Merkezi Arkasında Söğüt Özü Ulusoy Dinlenme Tesisleri Önünden sizleri otobüsümüze alıyoruz. Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz yemek paketi ve ikramlarımız eşliğinde Adapazarı – Bolu – Ankara - Aksaray üzerinden Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.


2.GÜN 23 NİSAN CUMA: GÖREME – ÜRGÜP – ASMALI KONAK – UÇHİSAR KALESİ
Değerli misafirlerimiz,yolda alacağımız serbest kahvaltı sonrasında,Aksaray-Nevşehir yolu üzerindeki 1231–1239 yıllarına tarihlenen Ağzıkarahan Kervansarayı’nı görüyor ve konaklama yapacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme sonrası kısa bir süre dinleniyoruz.(Doluluk nedeniyle otele öğleden sonra girilmesi gerekirse gezi programı öne alınabilir. Bu nedenle hazırlıklı olunmasında yarar vardır.) Öğleden sonra eski adı Korama olan göreme Vadisi içindeki göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Buradan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa paşa’ya gidiyoruz. Sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’nden bölgeyi seyretme ve fotoğraflama imkânı. Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, Kızıl Vadi’de güneşin batışını şaraplarımızı içerken doğanın bize bahşettiklerini düşünüyoruz Gün Batımı Partisi ile doyumsuz güneşin batışını seyrediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.


3.GÜN 24 NİSAN CUMARTESİ: ÇAVUŞİN – PAŞABAĞ – AVANOS – HACI BEKTAŞ – I VELİ
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ( Dileyenlerle kahvaltı öncesi BALON TURU Ekstra 260 TL ) Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da ( Keşişler Vadisi ) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi) gezisi ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’da Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Güvercinlik Vadisi’ni gördükten sonra Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş_ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu ( Dergâh Avlusu), Birinci Avlu ( Nadar Avusu ),gezip dönüşte bir halı atölyesinde en eski el sanatlarımızdan olan ve dünyaca ünlü Türk halılarına örnekler görüyoruz. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesi ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz.(Ekstra 35 TL )


4.GÜN 25 NİSAN PAZAR: DERİNKUYU - GAZİMEMİR – IHLARA VADİSİ
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ilk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin,aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri ( veya Kaymaklı Yeraltı Şehri ) sonrasında ise Gaziemir Yeraltı Kervansarayı’nı geziyoruz. Yeni keşfedilmiş olan büyüleyici güzellikteki Kervansaray’da kiliseler, şaraphane, muhafız odalarını gezdikten sonra Narlıkuyu Krater Göl’ünde vereceğimiz serbest zaman sonrası Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. İstanbul’a doğru yola çıktığımızda Tuz Göl’ü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara - Bolu güzergâhında yol alarak akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi Anı Tur’un diğer seyahatlerinde tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz


ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 2 Gece Y.P Konaklama
* Man Fortuna – 0 403 veya Travego Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Çevre Gezileri
* Anı Tur Otobüs İçi İkramları
* Anı Tur Güvencesi
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe 2 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı
Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet
Kaza sonucunda sürekli sakatlık durumunda
Seyahat acentesinin iflası durumunda
Mesleki sorumluluk


ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri

   
 

© 2010 SAYAN TUR, Tüm Hakları Saklıdır.

  H.Halil Mh. İsmetpaşa Cd. Yeni Çarşı Gitaş İşhanı K:1 D:6
                                                           Gebze / Kocaeli / TÜRKİYE

Tel : +90.262 642 22 47 - 644 40 74
Fax :+90.262 646 49 25
Gsm : 0.530 661 89 26
E-mail: info@sayantur.com.tr