Anasayfa Site Haritası İletişim Bilgilerimiz Rusça
ANASAYFA Hafta Sonu Bahar Turları    | » GAP Turları    | 23 Nisan Turları     |   Ege Akdeniz Yaz Turları      |   Karadeniz Turları    | Doğu Anadolu Turları
 » GAP Turları

» Uçaklı Antakya & Şam & Halep Turu
 
» Uçaklı GAP Turu
 
» Uçaklı Butik Antakya & Halep Turu
 
» Uçaklı Mardin & Mardin Turu
 
» Klasik Otobüslü Gap Turu / Halep
 
» Otobüslü Gap Turu Cumartesi
 
» Otobüslü Gap Turu Pazar
 

 

   » Uçaklı Antakya & Şam & Halep Turu

UÇAKLI ANTAKYA & ŞAM & HALEP & GAZİANTEP TURU

HER ÇARŞAMBA SABAHI HAREKET 4 GECE 5 GÜN 4 GECE OTEL KONAKLAMASI

07 - 14 - 21 - 28 NİSAN / 05 - 12 - 19 - 26 MAYIS
02 - 09 - 16 - 23 - 30 HAZİRAN / 07 - 14 - 21 -28 TEMMUZ
04 - 11 - 18 - 25 AĞUSTOS / 01 - 08 - 15 - 22 - 29 EYLÜL

MEDENİYETLERİN, KÜLTÜRLERİN VE İNANÇLARIN
BULUŞMA NOKTASINDA GÜNEŞİN DOĞUŞUNA YOLCULUK…

1 GECE ANTAKYA , 1 GECE ŞAM
1 GECE HALEP , 1 GECE G.ANTEP KONAKLAMAREZERVASYON ve DETAYLI BİLGİ İÇİN;


H.Halil Mh. İsmetpaşa Cd. Yeni Çarşı Gitaş İşhanı K:1 D:6
                               Gebze / Kocaeli / TÜRKİYE


Tel : +90.262 642 22 47 - 644 40 74
Fax :+90.262 646 49 25
Gsm : 0.530 661 89 26
E-mail: info@sayantur.com.tr

1.GÜN ÇARŞAMBA: ADANA - ANTAKYA
Değerli misafirlerimiz, sabah 05.15 Cnr Metro Önü, 05.30 Regata Otoparkı Önü, 05.45 Harbiye Orduevi Karşısı Cumhuriyet Caddesi Anı Tur Merkez Ofis önünden 06.00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı, servislerimiz ile Sabiha Gökçe Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/ın işlemlerimi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek 07.35’de hareket edecek olan Sun Express İst – Adana uçağı ile hareket ediyoruz. Adana’da bizi bekleyen aracımıza binerek Adana merkeze varıyoruz. Burada verilen serbest kahvaltı molamızın ardından gezimize Seyhan Nehri kenarında yer alan Türkiye’nin en büyük camilerinden bir tanesi olan Sabancı Merkez Camisi ile başlıyoruz. Batıda Seyhan, doğuda ise Yüreğir’i birleştiren roma döneminden kalma Taşköprü üzerinden geçerek, Seyhan Baraj Gölünde vereceğimiz molanın ardından Adana’dan ayrılıyoruz. Can, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları ve son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya’ya hareket ediyoruz. Öğlen 12.30 – 13.00 saatlerinde Antakya’ya varıyoruz. Burada öncelikli olarak öğle yemeğimiz yemek üzere şehrin merkezinde birçok alternatifin bulunduğu bir noktada serbest zaman veriyoruz. Yemek molamızın ardından Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi, gezimisin sonrasında otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini geziyoruz. Gezimiz sonrasında otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.


2.GÜN PERŞEMBE: ŞAM
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Antakya’dan Şam’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Cilvegözü Sınır Kapısına varıyoruz. Burada gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra Suriye kapısından geçerek Suriye’ye giriş yapıyoruz. Zeytinlik ağaçlarının eşliğinde yolumuza devam ediyoruz. Öğle yemeği için verdiğimiz molanın ardından günümüzde abramice konuşan tek yerleşim yeri olan ve birleşmiş milletler tarafından koruma altına alınmış olan Malula Kentine varıyoruz. Bu kentin içinde dünyada resmi olarak kabul edilmiş olan ilk kiliseyi geziyoruz. Sonrasın şehri panaromik olarak gördükten sonra prenses rahibe taklanın babasının askerlerinden kaçarken dağın yarılmasıyla açılan yarığın içinden kent merkezine iniyoruz. Fotoğraf molamızın ardından gezimizi tamamlıyoruz. Dünyanın ilk şehirlerinden olan Hz. Adem’in Çocuklarının yaşadığı ve inanışa göre Habilin, Kabili öldürdüğü yer olarak bilinen Damaskus, Şam’a varıyoruz. Gezimize ilk olarak Osmanlı Padişahı Vahdettin Mezarını, Süleymaniye Camii ve Külliyesini geziyoruz. Şam’da karşımıza şimdilerde müze olarak hizmet veren Hicaz Demiryolu İstasyonu karşımıza çıkıyor. Hicaz İstasyonunun fotoğrafını çektikten Son Padişah Abdülhamit tarafından yaptırılan Şam Kapalı Çarşısını ( Hamidiye Çarşısını) geziyoruz. Kapalı Çarşının içinden geçerek ilk önce Zeus Tapınağının kalıntılarıyla karşılaşıyoruz. Tapınağın ardından 1914 yılında İngilizler ile savaşırken burada şehit olan İlk Hava Şehitlerimizin Mezarını ziyaret ediyoruz. Mezarın hemen yanında bulunan Haçlı Ordularını bozguna uğratan büyük komutan Selahattin Eyyubinin Türbesini de ziyaret ettikten sonra Dünyaca Ünlü Şam Emevi Camii ve içerisinde bulunan Hz.Yahya ( vaftizci ) Peygamber Türbesi ve Peygamberimizin Torunu Hz Hüseyin’in kesik başınında olduğu türbeyi ziyaret ediyoruz. Şam çarşısında verdiğimiz alışveriş zamanının ardından Şam’a tepeden bakıp o koca kenti seyredip fotoğraflıyoruz. Şam kentinde son olarak Peygamberimizin Torunu ve Hz. Ali’nin Kızının Türbesi olan Sir Zeynep Türbesini ziyaret ediyoruz. Altından yapılmış kubbesi ve etkileyici ortamıyla büyüleneceksiniz. Akşam yemeği ve konaklama.


3.GÜN CUMA: PALMİRA ANTİK KENTİ – HOMS – HAMAH – HALEP
Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Suriye Çölü’nün ticari kervanlarının geçiş noktasında olması sebebiyle "Çölün Gelini" de denilen Palmira Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızın üzerinde Bağdat Tren Yolunu ve çöldeki Bağdat Cafeler’den bir tanesinde mola veriyoruz. Bu molamızda kendinizi farklı kıyafetler ile resim çektirebilirsiniz. Sonrasında Palmira Antik Kentine varıyoruz. Çok geniş bir alana kurulu bu kenti gezerken büyüleneceksiniz. Burada Bel Tapınağı, Müze, Sütunlu Cadde gezilerimizin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin sonrasında Homs Kentine doğru yola çıkıyoruz. Burada Halid Bin Velid’in ( Allah’ın Kılıcı ) Türbesini ziyaret ediyoruz. Panaromik bir şehir turumuzun ardından Hamah Kentine doğru yol alıyoruz. Roma Antik Döneminden kalma su değirmenlerini göreceğimiz Hamah Kentinden panaromik bir tur yaparak ayrılıyoruz. Sonrasında Halep ( Alleppo ) varıyoruz. Otelimize varış. Akşam yemeği dışarıda yerel restaurantlarımızda alınıyor. Yemekler ve müzik sizi büyüleyecektir.


4.GÜN CUMARTESİ: HALEP – KİLİS - GAZİANTEP
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, öncelikle panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Halep şehrinin renklerin ve farklı dinlere olan saygısının bir nişanesi olarak şehir merkezindeki Marunî, Katolik, Protestan Kiliselerinin yan yana görüyoruz Halep’in güzel sokaklarından geçmişi 10500 yıllık olan içinde farklı kültürleri Truva misali her medeniyetin bir yapı yaptığı ve bir iz bıraktığı Halep Kalesini geziyoruz. Kaleden tüm Halep’i fotoğrafladıktan sonra öğle yemeğimize geçiyoruz. Yemeğimizin ardından Bimarhane Eski Akıl Hastanesinin gezilmesi ardından Zekeriya Camii ve Türbesini geziyoruz. Ve belkide en çok beklenen an geliyor Kapalı Çarşıda alış veriş imkânı, Aziziye ve Mogambo Caddelerinde alışveriş imkânı, sonrasında Kilis üzerinden doğunun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e varıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.


5.GÜN PAZAR: GAZİANTEP
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Antep denince mutfak kültürünü bilmeyenimiz yoktur. Öğle yemeği için herkes tarafından bilinen imam çağdaşın önünde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından, Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesi, sonrasında Medusa Cam Eserleri Müzesi, Bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Çarşılar ve Sedef Atölyesi gezisinin ardından, bölgenin en eski kahvesi olan Tahmiz Kahvesinde mola veriyoruz. Kahvelerimizi içip gerekli konuşmaları yaptıktan sonra Gaziantep Havalimanına hareket ediyoruz. 21.15’de kalkacak olan Sun Express’e ait olan uçağımız ile İstanbul ’a hareket ediyoruz. Servislerimize binerek. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…


ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 4 Gece Y.P Konaklama
* Man Fortuna – 0 403 veya Travego Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Çevre Gezileri
* Anı Tur Otobüs İçi İkramları
* Anı Tur Güvencesi
* Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
* Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı
Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet.
Kaza sonucunda sürekli sakatlık durumunda.
Seyahat acentesinin iflası durumunda ödenen tutar kadar para iadesi.
Mesleki sorumluluk.
* Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes
Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik
Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir.


ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri

 


Not:
Pasaportunda İsrail girişi olanla Suriye’ye giriş yapamazlar. Kapıda Kişi Başı 15 TL yurtdışı çıkış harcı ödenmektedir. Türkiye’de Bankaya yatırabilir.


ÖNEMLİ: Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir.Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.Peşin Ödemelerde İndirim Kullanılmaz.Turda Kullanılmayan Müze Ören Yeri Ücretleri İade Edilmez.Ofislerimizde Ödeme Yapmayan Konuklarımız Otobüste Ödeme Yapabilirler.


   
 

© 2010 SAYAN TUR, Tüm Hakları Saklıdır.

  H.Halil Mh. İsmetpaşa Cd. Yeni Çarşı Gitaş İşhanı K:1 D:6
                                                           Gebze / Kocaeli / TÜRKİYE

Tel : +90.262 642 22 47 - 644 40 74
Fax :+90.262 646 49 25
Gsm : 0.530 661 89 26
E-mail: info@sayantur.com.tr